eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Zhubněte po porodu

 

Období po porodu pro nás ženy není náročné jen z hlediska změny životního stylu. Naše tělo prošlo těhotenstvím a hormonálně se komplexně přetvořilo. A také si v tuto náročnější životní dobu nechalo pár kilo navíc, kterých se kolikrát nemůžeme zbavit po několik dalších let. Jak se tedy nadbytečných kil zbavit pomocí práce s vlastní psychikou? V dnešním článku vám dám několik praktických tipů, jak na poporodní kila vyzrát.

Nastavte si zcela nový režim 

 

V důsledku mateřských povinností jste se musela zcela přizpůsobit novému režimu. V noci nespíte, přes den nemáte čas si ani uvařit a všechno je tak nějak vzhůru nohama. Pokud ale chcete zhubnout, první co si musíte sestavit, je váš nový jídelní i pohybový režim. Počítejte s tím, že bude jiný, než když jste se starala jen o sebe. Uzpůsobte si jej tedy novým potřebám. A jak by takový režim měl vypadat? Měl by obsahovat zásady, které budete striktně dodržovat. Tak například:

 

  • každý den budu snídat kvalitní potraviny
  • 2x týdně budu chodit cvičit bez dítěte
  • ke každému jídlu si dám kousek ovoce či zeleniny
  • budu mít teplý oběd 5x týdně
  • nebudu dojídat po svém dítěti
  • nebudu jíst po 20:00 hodině večer
  • 1x týdně si dopřeji něco sladkého

 

Záleží zcela na vás, jaké návyky si sestavíte. Snažte se je však nastavit tak, abyste si na sebe neupletla moc velký bič, ale zároveň vás dovedly k výsledkům. Nezapomeňte, že nový návyk vám vzniká 21 dní nepřetržité ne/činnosti. To znamená, pokud ne/vydržíte určitou činnost dělat po tuto dobu bez vynechání jediného dne, váš mozek si navykne a od 22.dne již budete dělat danou činnost automaticky.

Zapracujte na svém sebevědomí 

 

Porod a poporodní nápor mohou mít negativní vliv na naše sebevědomí. Najednou jsme s dítětem pouze doma, již nejsme pracovně vytížené a navíc nás trápí ta kila navíc. Doporučuji vám tedy zapracovat na svém sebevědomí pomocí praktických cvičení. První cvičení se nazývá emoční léčba u zrcadla. Jednoduše si před něj každý ráno stoupněte a řekněte: “Mám se ráda” anebo “Přijímám své tělo”. Nezapomeňte větičky říkat nahlas a tuto praktiku dělejte tak dlouho, dokud ve vás probouzí emoce. Druhou technikou je takzvaný pozitivní seznam. Napište si na kus papíru, jaké dobré vlastnosti máte. Tento papírek si dejte na lednici nebo do peněženky a kdykoliv vám bude úzko nebo se budete podceňovat, přečtěte si jej!

 

Ovládněte kaziče hubnutí 

 

Každá žena někdy v životě držela dietu a jak ukazují průzkumy, jen 3% z nás je ve svých hubnoucích předsevzetích úspěšných. Jsou to právě kaziči hubnutí, kteří nás nakonec zlomí a navrátí do starých, nezdravých kolejí. A o jaké kaziče se jedná? Největším je určitě naše rodina, která nás ponouká k pojídání chlebíčků a dobrot na rodinných oslavách a obědech. I když to s vámi maminka myslí dobře, nenechte se od ní zlákat. Dalším kazičem jsou dovolené a svátky, kdy máme tendenci nedodržovat náš režim. Sice si chceme užít, ale zapomínáme, že se poté do nových zdravých návyků nevracíme. A v neposlední řadě, naším kazičem hubnutí jsou také naše děti. Ony za to nemohou. To jen my si musíme uvědomit, že i přes jejich důležitost jsme tu i my samotné. Dávejte tedy sebe alespoň jednou za čas na první místo a nezapomeňte, že když nebudete spokojená vy, nebudou ani vaše děti, partner a okolí.

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info