eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Zdraví pomocníci při cvičení a hubnutí

 

Bez pohybu se hubnout nedá, na tom se jistě všichni shodneme. Jak ale podpořit metabolismus, aby se kilogramy snáze při sportu shazovaly? V první řadě pestrým jídelníčkem, jezte v menších dávkách 5-6 porcí denně a dodržujte pitný režim.

 

1. Dopřejte tělu účinné bílkoviny 

Proteiny jsou důležitou součástí jídelníčku fyzicky aktivních lidí. Měly by tvořit až 20 % z celkového energetického příjmu denně. Pomáhají stavět a obnovovat svalovou hmotu. Mezi zdroje živočišných bílkovin patří drůbeží a libové červené maso, ryby, polotučné mléko, tvaroh, přírodní jogurt, neochucené jogurtové nápoje a acidofilní či zakysaná mléka, přírodní a tvrdé sýry do 30 % tuku v sušině a vejce. Z bílkovin rostlinného původu to jsou v první řadě luštěniny, jež obsahují velké množství bílkovin.

Tip: Zdrojem lehce stravitelných bílkovin je syrovátka nebo také quinea (merlík čilský). Vypadá jako pohanka, lze ji přirovnat k sušenému plnotučnému mléku, neobsahuje lepek a dodá tělu navíc vlákninu.

 

2. Zaměřte se na správné tuky

Kyselina linolová (CLA) je zástupcem „správných“ tuků. Patří do skupiny polynenasycených mastných kyselin (PUFA). Nachází se v červeném mase, v menší míře pak v drůbežím mase, v plnotučných mléčných výrobcích pasoucích se zvířat a rostlinných olejích. Konjugovaná CLA se vyrábí obvykle ze slunečnicového nebo lněného oleje. Pomáhá redukovat tukové zásoby, působí jako noční spalovač a chrání svalovou hmotu. To vše však za cenu, že se budete pravidelně hýbat a sportovat.

Tip: Mezi další „hubnoucí“ pomocníky se sytícím účinkem patří olej z piniových oříšků (kyselina pinolenová), avokádo a mandle ve své v přírodní podobě. Nejezte jich však více jak 5 kusů na jednu porci.

 

3. Vybírejte sacharidy s vysokým obsahem vlákniny

Sacharidy jsou zdrojem rychlé energie, která je při fyzickém výkonu potřebná stejně tak jako dostatečný příjem vlákniny v jídelníčku. Vlákninu je třeba pozvolna zvýšit až na 35 g na den. Dělí se na rozpustnou a nerozpustnou. Jako směs nestravitelných sacharidů se nachází vláknina v zelenině, ovoci, obilovinách a cereáliích. Její funkce v trávicím procesu připomíná houbu, nasaje vodu a odpadové látky a vyloučí je ve formě stolice. Důležité je zvýšit a dodržovat pitný režim.

Tip: Vlákninu můžete koupit samostatně a buď ji rozpustit ve vodě a vypít, nebo si ji přidávat průběžně do jídla.

 

4. Nezapomínejte na pomocníky z přírody

Další vhodnou volbou mohou být různé rostlinné extrakty, jako je např. extrakt z pálivé červené papričky, bílých fazolí, asijských plodů Garcinia cambogia nebo extrakt ze zelených kávových bobů. Jejich úkolem je zlepšit trávení sacharidů, pomoci navodit sytost, urychlit a zvýšit spalování tuků. Nemusíte se však uchylovat k ujídání jednotlivých extraktů, stačí, když do svého jídelníčku zařadíte sem tam chilli papričky, alespoň 2x do týdne luštěniny a při pití kávy budete dbát na její kvalitu.

Tip: Komplex zdraví prospěšných látek obsahuje i chlorella, sladkovodní zelená řasa nebo mladý ječmen. Oba podporují detoxikaci organismu, trávení, krevní obraz a mají sytící účinek.

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info