eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Zdravé berličky při hubnutí

Máte nadváhu a rozhodli jste se zhubnout nějaké to kilo. Avšak s blížícím se večerem dostáváte chuť na chipsy a sladké, zíráte do lednice a přemýšlíte, co si dát takového, aby to neublížilo vaší linii. Nakonec stejně skončíte s čokoládou anebo něčím sice ukrutně dobrým, ale pro vás i vaši váhu nedobrým. Při hubnutí to však není jen o omezování a je možné se při něm cítit dobře. K tomu by vám měly dopomoci zdravé berličky, které vám tak ze změny životního stylu udělají vcelku příjemnou cestu.

Berlička #1 – Voda, voda a zase voda

Kdykoliv máte chuť na něco sladkého nebo na cokoliv, při čem hřešíte, voda vám pomůže. Obecně, díky pitnému režimu zhubnete snadněji, protože má tělo větší kapacitu se detoxikovat a tak se tedy i odvodnit. Pitným režimem také urychlujete metabolismus. A kolik vody denně vypít? Ideální poměr vody je vaše váha dělená 21. Do pitného režimu nezapočítávejte kávu ani mléko. Pijte ideálně minerální vodu s citrónem, bylinné neslazené čaje. Alkoholu byste se v době diety měli spíše vyhýbat.

Berlička #2 – Ořechy a kandované ovoce

Já osobně ráda mlsám přírodní mandle, ořechy a kandované ovoce. To konkrétně sice není dietní (protože má cukr i vysoký glykemický index), avšak je to zdravější volba, než si dát tabulku čokolády. Pokud tedy máte nezřízenou chuť na sladké, dejte si hrstku mandlí s rozinkami nebo vlašské ořechy s brusinkami… Možností máte spoustu a jistě nemusím připomínat, že kandované ovoce i ořechy nesmí být ani v jogurtu ani v čokoládě. J

Berlička #3 – Pestrá snídaně

Pokud pravidelně snídáte a přes den střídmě (avšak často) jíte, nemáte večerní nekontrolovatelné chutě. Pestrou snídani tedy beru jako určitou berličku, která vám skutečně může pomoci při hubnutí. A pokud vám snídaně nejde? Začněte jíst malé dávky a tělo neznásilňujte. Dávejte si ji však pravidelně a nevynechávejte. Uvidíte, že postupně dávky navýšíte a budete se dokonce na snídaně těšit!

Berlička #4 – Rozeznávejte emoční a skutečný hlad

Do těla mnohdy dáváme jídlo jen proto, abychom ukojili negativní emoce. A to i v době, kdy nemáme hlad. Proto je dobré se naučit rozeznávat emoční a skutečný hlad. Než se vrhnete na tu tabulku čokolády, zastavte se. Máte skutečně hlad? Odstupňujte si hranici sytosti, 10 je největší hlad, 0 je nejmenší hlad. Pokud jste níže než na 7, jídlo je zbytečné. Zkuste také zapátrat, co si vlastně v té tabulce čokolády kompenzujete? Je to nešťastný vztah, málo lásky nebo málo peněz v práci? Zapracujte na skutečných příčinách vašeho emočního hladu.

Berlička #5 – Partnerství

Vše se dělá lépe ve dvou a stejně tak tomu je v oblasti hubnutí. Pokud se chcete skutečně změnit a zapracovat na sobě, máte proti sobě skutečně silného soupeře. Tím je váš vlastní mozek. Abyste nad ním vyzráli, potřebujete k sobě někoho, kdo bude kontrolovat vaše vytyčené cíle a také vás bude podporovat. Nebojte se tedy oslovit kamarádku nebo partnera, aby na vás dohlížel. Ukažte jim dohody a cíle, které jste si vytyčili a také si s nimi dohodněte pokuty, které eventuelně budete platit, když nesplníte nebo zhřešíte.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info