eshop muj-kompas.cz

Nikola Šmorancová Užijte si relax v Mariánských Lázních

České lázeňství patří k vůbec nejlepšímu v Evropě. Naše republika se může pyšnit hned několika slavnými lázeňskými místy a mezi jedno z nejvýznamnějších patří i Mariánské Lázně.

Mariánské Lázně jsou druhými největšími lázněmi v Čechách, disponují velkým množstvím léčivých pramenů, z nichž je hned několik určeno k pitným kúrám. Již od 19. století se zkoumaly jejich léčivé účinky. Přijížděly sem i známé osobnosti, které se těšily z půvabu tohoto města a nechávaly si zde léčit všemožné neduhy.

K čemu jsou minerální prameny využívány?

Je (příliš často opakujete slovo „hned“) několik způsobů, jak se dá využít tohoto přírodního bohatství. Prameny jsou především využívány k minerálním koupelím, inhalaci, pitné léčbě, slatinným zábalům a plynovým koupelím.

Jaké nemoci se v Mariánských Lázních léčí?

Vzhledem k tomu, že Mariánské Lázně jsou proslulé svojí pestrostí, mají i mnoho rozmanitých procedur, které se zaměřují na:

  • nemoci zažívacího ústrojí
  • nemoci močových cest
  • nemoci dýchacích cest
  • kožní nemoci
  • poruchy látkové výměny
  • nemoci nervové

Díky velké specifikaci můžete v lázních navštívit tyto procedury:

Uhličité koupele

Oxid uhličitý se vstřebává do kůže a rozšiřuje tak cévy, používá se převážně u chorob ledvin a srdečně-cévních chorob. Koupele také stabilizují krevní oběh a mají regenerační účinek.

Pitná léčba v Mariánských Lázních
Snaha této procedury spočívá především v učení pacienta pít, aby lépe přijímal tekutiny i doma. Při lázeňské léčbě se dávky minerální vody rozdělují, většinou se pije okolo ¾ litru minerální vody denně.

Peloidy
Jedná se o zábaly a obklady na bahenním, rašelinném či slatinném základě, které se po tepelném upravení obkládají na tělo. Výsledkem by mělo být odpočinuté a zregenerované tělo.

Plynové koupele
Při plynových koupelích se pacienti ponořují do zřídelního plynu. Je pro ně využíván oxid uhličitý z Mariina pramene. V této podobě je plyn vstřebáván kůží a neovlivňuje pacienta hydrostatickým tlakem vany.

Plynové injekce
Při této proceduře se opět využívá oxid uhličitý, je vhodná při léčení některých kožních onemocnění. Metoda pomáhá při zlepšování, regeneraci a omlazení kůže (padání vlasů, léčba jizev, celulitida atd.)

Jaké další procedury v Mariánských Lázních můžete vyzkoušet?
Pokud byste raději uvítali úpravu vašeho zažívání, pak je pro vás připraven program, který vám díky výživovým poradcům zajistí jídelníček na míru. Do této sekce (wellness) patří například:

-úprava váhy, optimální výživa, optimální pohybové aktivity či kontrola stresu

Mezi další procedury patří  různé druhy masáží, kryoterapie (léčba mrazem), oxygenoterpaie (inhalace kyslíku), slatinné či parafínové zábaly, lymfatická drenáž, elektroléčba nebo akupunktura.

Relax a wellness

Pokud máte chuť na příjemnou relaxaci, můžete využít rozsáhlé nabídky wellness a beauty programů, po kterých se budete cítit jako v bavlnce. Cílem těchto metod je úprava životního stylu a péče o fyzické i duševní zdraví.

Aktivní odpočinek v Mariánských Lázních

Ten, kdo není zrovna příznivcem poklidnějších aktivit, i ten si určitě přijde na své. Mariánské Lázně disponují golfovým (indoor i outdoor) hřištěm, tenisovými kurty či poskytují možnosti vyrazit na nordic walking do nedaleké přírody. Pro malé, ale i dospělé se zde pořádají také projížďky na koni.

Za kulturou

Kulturní vyžití je opravdu spektrální, můžete zde navštívit prakticky cokoliv:
městské muzeum, městské divadlo, kino Slavia, městskou knihovnu, kluby, festivaly (Chopinův festival, folklórní festival Mariánský podzim), galerie, výstavy či proslulou Zpívající fontánu.

Nic vám není? Zkuste rekondiční pobyt

Téměř každý je v dnešní uspěchané době vystaven nadměrnému stresu. Pobyt tohoto charakteru je tedy určen převážně pro ty, kteří se vyskytují v silném pracovním vypětí a potřebují načerpat novou sílu. Program se zaměřuje především na funkce nervového, dýchacího, zažívacího i pohybového systému. Cílem programu je upevnit zdravý životní styl, aby byl klient spokojený, odpočinutý a motivovaný do další práce s nově načerpanou energií.

Závěrem

Odpočinek patří mezi nejdůležitější potřeby našeho organismu a málokdy mu ho dopřáváme. Udělejte si čas od času na sebe čas, vypněte a zregenerujte svoje tělo a mysl. Jestli si myslíte, že vám pomáhá pouze aktivní odpočinek, u kterého se nejlépe zpotíte, není tomu úplně tak. Při „aktivním odpočinku“ je tělo neustále napjaté, tudíž mu neposkytnete tolik potřebnou relaxaci. Zkuste si občas taky jen lehnout a nedělat vůbec nic, vaše tělo se vám za to bohatě odvděčí.

Přečtěte si také:
„Chronický únavový syndrom“

Objednejte si:

E- kniha „Nejlepší dietní jídelníčky“

„Emoční rovnice- Revoluční metoda pro změnu života (praktické CD)“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info