eshop muj-kompas.cz

Kolektiv Mindsoft Tai Chi

Začnu sportovat! Také se toto novoroční předsevzetí objevilo na vašem seznamu? Pokud to myslíte s pohybem vážně a navíc hledáte něco, co obohatí nejen tělo, ale i ducha, je tu sport právě pro vás – staré bojové umění taoistických mnichů zvané Tai Chi.

Co je to Tai Chi?

Vypadá to jako ve zpomaleném filmu – cvičící vykonávají ladné, ale velmi pomalé pohyby, které na sebe plynule navazují. Tváří se klidně, vyrovnaně a soustředěně. Jejich „vystoupení“ v mnohém připomíná tanec, ale jedná se o vnitřní „boj“. Cíl je jasný – najít rovnováhu mezi jinem a jangem, najít sám sebe. To jsou typické rysy východního učení, které k nám přišlo z Číny, kde kdysi dávno začali tímto způsobem kultivovat své tělo a ducha mniši. Jedná se vlastně o plynulou sestavu na sebe navazujících pohybů, pohybů téměř nepatrných, ale přesně zaměřených, které v sobě obsahují jinové a jangové prvky. Tyto prvky se vždy musí vzájemně doplňovat, protože právě mezi nimi proudí energie – ta energie, kterou se při cvičení nabijete. Nejde však jen o to energii získat, ale i o to, aby se uvolnila ta stará – energie se nesmí hromadit v těle, musí cirkulovat, jen tak je člověk v klidu a rovnováze.

Proč zrovna Tai Chi?

Každý pohyb v Tai Chi má svůj účel a smysl. A každý takový správně provedený pohyb se pozitivně odrazí na vašem zdraví. Kdo by nechtěl mít pružné gazelí tělo? Kdo by nechtěl být fit a v kondici? A co teprve, když má cvičení navíc léčebný efekt! Hodí se pro každého, kdo má ztuhlé a bolavé tělo od věčného sezení v kanceláři, pro každého, kdo chce pro svou tělesnou schránku něco léčivého udělat. S Tai Chi můžete přirozenou cestou vyzrát na bolesti zad – osvojíte si správné držení těla, zpevníte svalový korzet, přestanete přetěžovat klouby a dá se říci, že se naučíte i znovu a zdravě chodit. Zároveň se vypořádáte s bolestmi hlavy a krční páteře.

Lety a tradicí ověřené a hlavně účelné pohyby z vás také udělají bytost odolnější proti chorobám jako je chřipka či nachlazení. Vaše tělo se uvolní a mysl výrazně zklidní. S Tai Chi dokážete čelit stresu, přestanete být vyčerpaní, naučíte se větší vnímavosti a získaný vnitřní klid vám může pomoci i při řešení problémů s nespavostí. Tai Chi je sice bojové umění, ale vy bojovat nebudete muset – vaše vyrovnanost vám to nedovolí, nebudete mít důvod k agresi. Poznáte sami sebe a budete lépe rozumět druhým. Bez úsilí a vytrvalosti to samozřejmě nepůjde, ale většinou už po dvou lekcích můžete zaznamenat první výsledky. Chybí-li vám trpělivost, měli byste vědět, že i tu vám Tai Chi může dodat – stačí jen chvíli vydržet.

Jak začít?

Postoj, správné dýchání a soustředěná mysl – to jsou základní pilíře Tai Chi. Dřív než tyto zásady budete moci aplikovat v praxi, měli byste si najít kvalitní Tai Chi školu. Inspirovat se můžete na www.tai-chi.cz. U Tai Chi platí víc než u jiných sportů, že je nutné začít se zkušeným lektorem – pak samozřejmě můžete trénovat i sami doma. Jakmile si vyberete ten pravý kurz (noví studenti jsou přijímáni několikrát ročně), jistě začnete přemýšlet, co si vzít na sebe a jestli je to pro vás vůbec vhodné. Tai Chi se hodí pro každého, bez rozdílu věku nebo kondice. Tato pohybová aktivita je často terapeuty doporučována i jako součást rehabilitace. Velkým kladem navíc je, že kromě pohodlného oděvu a tenisek s měkkou podrážkou (to abyste byli v těsném kontaktu s podlahou) nepotřebujete už vůbec nic. Jen si ještě nezapomeňte nachystat trochu úsilí a vytrvalosti – vyplatí se to!

Přečtěte si také:
Závislost na nikotinu
Psychologie hubnutí

Stáhněte si:
E-kniha „Nejlepší dietní jídelníčky“
E-kniha „Jak zhubnout jednou provždy“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info