eshop muj-kompas.cz

Aleš Kalina Současné metody léčby – uřízni, co se dá

napsal: Aleš Kalina

Současné metody léčby mi připadají úsměvné až tragické. Jsou formovány dvěma faktory:

1. Výší platů doktorů

2. Ziskem farmaceutických společností

3. Ziskem zdravotních pojišťoven

Mějte na mysli, že pokud jste nemocní, můžete si za to především vy sami a jakmile se vydáte pro pomoc k doktorovi, stáváte se součástí mechanismu, kde vaše zdraví a pohoda je až na posledním místě. Při zkoumání statistických dat dojdete k přesvědčení, že investice do prevence nemocí je stejná a častokrát i nižší, než náklady spojené s léčbou jejích následků. Proto se o prevenci a o správě svého těla dozvíte veřejně jen málo.

Jeden příklad za všechny. Největším zabijákem lidí na světě je kouření. Přitom vlády raději podporují tabákový průmysl, než by pracovaly na vymýcení tohoto nešvaru. Přitom prevence léčení chorob z kouření je stejně drahá jako řešení jejich následků. A víte proč? Protože vlády mají z tabákového průmyslu tak obrovské peníze, že si neumí svůj život bez jejich existence představit.

Současná medicína řeší, jak ochladit páru nad hrncem, ale již neřeší plamen pod ním. Jak je to přitom jednoduché. Když vypnu plamen, pára sama zmizí. Dnešní lékařství je ale tak přízemní, že stále chladí tu páru a na plamen nedbá. Máte chorobu, jdete k doktorovi, dostanete léky a když se nic neděje, problém vám uříznou. Kdo se ale kdy ptal, proč vám ten váš problém vlastně vznikl? Proč vaše tělo vygenerovalo něco, co se vám nelíbí a co vás bolí? Jaká je vlastně příčina? To nikoho už nezajímá. A víte proč? Protože kdyby to dělal, klesly by zisky i platy.

Všichni jsme dostali naše tělo zadarmo a podle toho se k němu i chováme. Dereme z něj všechny možné pozitivní zážitky a už nedbáme na to, abychom do něj doplňovali zpět, co samo potřebuje. Jsme podobní těm, kteří zabíjí slepici, aby se pak divili, že jim docházejí vejce. Tak jíme jedovaté potraviny, pijeme jedovaté nápoje, dýcháme jedy, užíváme drogy. Vše s jedním cílem – vysát z těla maximum pozitivních prožitků.

Huntujeme svá těla jenom proto, že nás nikdo nepoučil, jak se vlastně k nim máme chovat. Kašleme na prevenci, kašleme na zdravý životní styl. Kašleme na všechno, hlavně prosím ty pozitivní zážitky. Přejídáme se, abychom získali pozitivní emoci z jídla a je nám jedno, co do svých pozemských nádob sázíme. Tloustneme do vepřových rozměrů a nabýváme odporných obrazů. Vyžíráme se k uspokojení své zhýralé touhy, abychom pak při pohledu sami na sebe museli držet pocit pozvracení se.

Pijeme mnoho alkoholu, kouříme, burcujeme se drogami. Jednou ale tělo už přestane naši vulgárnost k němu zvládat a zaslechneme bolest. To už je ale poslední stádium. Prostě už samo nemůže, tak se zhroutí a nějaká jeho část přestane fungovat. Co uděláte vy? To nejlepší, co umíte. Letíte k doktorovi, abyste se stali další obětí výroby zisku. Proto je nesmírně důležité naučit se se svým tělem pracovat tak, abychom udržovali jeho maximální pohodu a regeneraci. Pozitivní emoce se dají vyrábět i jinak než jak jste byli vyučení touto zaostalou společností, která si neváží ničeho, natož sama sebe a svých jedinců. Rozhodněte se dnes, že se oddělíte od konzumního způsobu života, protože nechcete skončit na operačním stole v moci člověka, kterého ani neznáte. Vyříznutím se totiž nic nevyřeší. Celé tělo je mistrovským dílem, mikročástice pospojované do celistvé soustavy tak, abychom měli život co nejpříjemnější. Pokud se tato rovnováha naruší, způsobí další nerovnováhy někde jinde. Myslím, že mě chápete, že je čas si svého těla začít vážit. Bez jeho pohody totiž nezažiji žádnou další pohodu.

Nejdelší hřebíky do rakve (statisticky podle důležitosti):

  • Kouření
  • Nadměrné pití alkoholu
  • Přejídání se
  • Konzumace bílého cukru
  • Nedostatek pohybu
  • Promiskuita
  • Dluhy

 

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info