eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Rizika plastické operace

Ukažte mi dnes na ženu, která je se sebou na 100% spokojená. Vyhovují jí prsa, boky, její rty a s pár vráskami je schopná v pohodě vydržet. Že takovou neznáte…já také ne. My ženy jsme neustále bombardovány imaginárním ideálem krásy, který má jediný cíl, a to jsou naše peníze, které za ten ideál utrácíme. Chytrá a emotivní reklama nás dostane dříve či později na kolena a začínáme uvažovat: „Neměla bych být hubenější“? „A co moje zuby, neměly by být bělejší“? Zjistila jsem, že péčí o svůj vzhled mohu vyplnit přinejmenším jeden lidský život. Mohlo by to být naše celoživotní povolání, nemyslíte? Ráno do posilovny, uvařit dietní jídlo, nehty, masáž, laser…

Bohužel někdy nás naše vlastní hlava oklame do té míry, že hodláme podstoupit plastickou operaci. Jsem si vědoma toho, že v některých případech je operace vhodná, avšak dle mého názoru je v 80% zcela nepotřebná. Ještě než se tedy rozhodnete do sebe nechat řezat, projděte si se mnou alespoň rizika plastické operace.

Riziko # 1 – vznik krevní sraženiny neboli trombózy

Alfou omegou úspěšné operace je samozřejmě předoperační vyšetření. Jak řekl jeden známý plastický chirurg: „Lidé nesmí brát plastiku jako návštěvu kadeřníka“. Na základě předoperačního vyšetření vám lékař sdělí, zda vůbec můžete operaci podstoupit. Pokud vás zamítne, měli byste jeho stanovisko respektovat a nesnažit se vyhledat službu, která „přihmouří oko“ – může vás to totiž stát život. Dle průzkumů embolie v dnešní době hrozí až 1-5% lidí (mluvíme o starším věku než 40 let a operacích prsou a břicha). Nejhorší je, že sklony ke srážlivosti krve klasické předoperační vyšetření neodhalí, zde jsou rizikové faktory:

  • křečové žíly
  • problémy se srdcem a oběhovým systémem
  • samovolný potrat v minulosti
  • kouření

Nepodceňujte tedy váš současný zdravotní stav a pokud dostanete zamítavý výsledek od lékaře, respektujte jej!

Riziko # 2 – Pomalé hojení

Zasahujete si do vlastního těla a musíte počítat s tím, že každé tělo se se změnou vyrovnává jinak. V některých případech dochází ke špatnému hojení, hnisání ran a rekonvalescence se tak může prodloužit na několik měsíců i více.

Riziko # 3 – Špatně provedený zákrok

Bohužel se i mezi lékaři objevují tací, kteří vlastní profesi neumí. Jak říká pan Měšťák, plastickou chirurgií se dnes živí prakticky každý, protože jde o velice výnosnou činnost. Nejvíce „přešlapů“ se dnes děje v oblasti augmentace prsou, více si o nesprávné práci lékařů můžete přečíst zde: Nepodařená plastika se může prodražit

Nejenže vás bude špatně provedený zákrok stát nervy, bude vás stát i peníze za právníka a další opravné operace.

Riziko # 4 – Psychika

Plastická operace vám může psychicky pomoci, ale také vás psychicky takzvaně stáhnout dolů. Pokud si necháte zvětšit prsa jen kvůli přítelovi, neděláte zrovna dobře. Prsa o pár čísel větší budete nosit vy a ne on. Budou vás třeba více bolet záda, nebudete moci tolik běhat… Stejně tak jiný nos či zvětšené rty se nemusí líbit vám, i když jsou snem vašeho přítele. Na plastickou operaci musíte být psychicky připravení a také počítat s tím, že vaše rekonvalescence bude nějakou dobu trvat a nebude zrovna příjemná. Na změnu vašeho vzhledu musíte být připravení a určitě si musíte být jistí, že do zákroku jdete pouze kvůli sobě, nikoliv kvůli blízkým či časopisu, který vám den co den ukazuje umělou krásu upravenou počítačovým programem.

Přečtěte si e-knihu:

E- kniha „Nejlepší dietní jídelníčky“

Jak zhubnout jednou provždy

Jak si zvýšit sebevědomí

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info