eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Jak skutečně zhubnout v roce 2012!

Prvního ledna si mnoho z nás říká to samé. Od dnešního dne to budu dělat jinak. Konečně zhubnu, přestanu jíst sladké, začnu cvičit a nebudu tolik pít. Na konci dalšího roku však opět zhodnotíme, že se nám naše předsevzetí nepodařila, a to hlavně v oblasti našeho zdraví. V této oblasti totiž čelíme nebezpečným návykům, které se nám těžko předělávají.

 

V dnešním článku vám dám pár praktických tipů, jak dosáhnout lepšího zdraví a postavy. Stačí dodržovat níže uvedené a uvidíte, jak se vám bude dařit.

Dejte svou výživu na první místo

Je mi až líto některých lidí, které pravidelně potkávám v posilovně. Za ty roky se jejich postava nemění, a když se jich zeptám, co pro hubnutí dělají, odpovídají prakticky stejně: “Cvičím rád/a, ale to jídlo mi moc nejde”. Není poté divu, že se jim nedaří zhubnout. Zapamatujte si, že naše strava je 70% úspěchu v hubnutí. Proto je dobré se primárně zaměřit na ozdravení našeho jídelníčku, a až poté řešit pohyb. To však neznamená, že není důležitý, to již ale jistě víte.

Mějte velkou motivaci

Každý z nás má rád dárky a odměny. Když ale děláme něco pro sebe, kdo nás obdaruje za naše výsledky? Pokud chcete úspěšně zhubnout, mějte připravené cukříky, kterými se budete obdarovávat, a to v průběhu plnění cíle i na jeho konci. Je zapotřebí mít velkou motivaci k tomu, abyste v průběhu hubnutí vydrželi nápor své psychiky.

Vytvářejte si zdravé návyky

Nadváhu nezískáte ze dne na den, propracujete se k ní dlouhodobým nevhodným chováním. Jsou to právě naše nezdravé návyky, které nás den po dnu vedou k nadváze. Je tedy logické, že pokud návyky vyměníme za zdravé, dojdeme k dobrým výsledkům, nemyslíte? Návyk vzniká v mozku 21 dní, pokud danou činnost každodenně po tuto dobu opakujeme. Nesmíme ale vynechat ani jeden den! Když tedy budete například snídat 21 dní po sobě, 22 den to již budete dělat automaticky!

Každý den pro svůj cíl udělejte něco malého 

Je jedno, když budete cvičit jen půl hodiny, nebo si dáte ráno kousek ovoce. Je důležité, abyste pro váš pokrok udělali něco každý den. Budete mít tak dobrý pocit, že pro sebe něco děláte, a jak již víte, budou se vám vytvářet dobré návyky. Napište si tedy, co můžete každý den praktikovat zdravého, a to se snažte dodržet.

Vybírejte si pro změnu ty nejlepší

Mnohdy si myslíme, že trenéři, koučové a poradci nejsou potřeba. Já osobně mám však opačnou zkušenost, bez trenérů a poradců bych nikdy nedosáhla svých úspěchů. Když na vás ve fitnescentru čeká trenér, překonáte svou lenost. Když máte jídelníček od výživového poradce, nebudete postupovat cestou pokusu a omylu. Když budete mít kouče, provede vás osobní přeměnou bez újmy. Jestli chcete skutečně zhubnout, nešetřete na sobě a investujte do dobré rady. Tou se sice nikde nepochlubíte jako s novým autem, bude však pro vás mít nedozírnou hodnotu.

 

Další praktické tipy:

  • sestavte si jednoduché cíle
  • dávejte si pokuty za nesplnění svých předsevzetí
  • čerpejte od úspěšných
  • čtěte dobré knihy
  • věnujte se své psychice každé ráno, alespoň 20 minut
  • choďte na čerstvý vzduch
  • nepijte alkohol, nebo alespoň v omezené míře

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

 

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info