eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Zmírněte váš stres

Dnes bych vám ráda nabídla několik tipů a rad, jak stres zmírnit. Ráda bych vám v rámci jednoho článku nabídla úplné zbavení se stresu, bohužel by nám k tomu nestačila jedna stránka. Stres není jen o krátkodobé léčbě pomocí cvičení a bylinek, jde o celistvý pohled a chování jedince ve čtyřech životních oblastech (práci, zdraví, peněz, vztahů). Pojďme se tedy dnes podívat, co pro sebe můžete v oblasti zdraví udělat, abyste zmírnili váš stres.

Odreagujte se jógou

Některé jógové pozice jsou určeny právě ke zmírnění stresu. Nejen že vás uvolní, také se u nich pobavíte a zavzpomínáte si na vaše dětství.

Pozice kočky

Jistě si vzpomínáte na dobu školky, kočku praktikoval snad každý z nás, jen jsme nevěděli o pozitivních účincích na naši mysl. Postavte se na čtyři a průběžně vyhrbujte a protahujte záda. Nezapomeňte mít ruce i nohy v šíři vašich ramen a kyčlí. Při každém protažení se podívejte hlavou nahoru. Nezapomeňte dýchat – při vyhrbení se nadechněte, protažení vydechněte. Opakujte 5-10x.

 

    Pozice dítěte


Pozice dítěte uklidní vaši mysl a učí nás vnímat dech. Ten je často nepravidelný a „mělký“. Posaďte se na kolena a pomalu položte hlavu spielautomaten na podložku. Snažte se co nejvíce uvolnit hlavu až po oblast krční páteře a ramen. Položte ruce rovnoběžně s tělem. Nesnažte se ruce přiblížit tělu, nebojte se je položit tak, aby vám pozice byla příjemná. Důležité je, abyste necítili v pažích tlak. Soustřeďte se na dech, který by měl být nyní hlubší a pravidelnější než přes běžný den. Dýchejte pouze nosem. V pozici setrvejte 1-3 minuty.

 

Pozice sfingy

Kromě zmírnění stresu vám tato pozice umožní protáhnout páteř, hrudník a ramena. Lehněte si na břicho a pomalu zvedejte horní část vašeho těla. Podepřete se pažemi a hleďte před sebe. Zpevněte nohy a „uzamkněte“ paty k sobě. V této pozici setrvejte deset dechových rytmů.

 

 

Využijte bylinek

Růže turecká (Rosa damascena)
Říká se, že růže  jsou vhodné „pro kůži i pro duši“. Růžový olej je velice drahý a obsahuje více než 300 chemických složek. Díky ceně oleje dochází velice často k jeho falšování, kupujte jej tedy s obezřetností. Pro zmírnění stresu zkuste dát do koupele dvě kapky oleje.  

 


Levandule (Lavandula sp.)
Levandule je jednou z nejoblíbenějších léčivek již od pradávna. Pomáhá při nervovém vyčerpání, bolestech hlavy či špatném trávení. Zkuste si levanduli pěstovat doma. Používejte ji do koupele nebo její květy do čaje.

Snězte něco dobrého

Obilné klíčky – zbaví vás trémy a pocitů úzkosti. Přidejte si je do jogurtu nebo do bramborové polévky.

Korejský ženšen – zvyšuje mozkovou aktivitu a zlepšuje náladu. Je pokládán za afrodiziakum.  Připravte si odvar ze ženšenu (3-10 g v 500 ml vody) nebo jej užívejte v tabletách.

Pivo – nejen bylinky, ale i tradiční český nápoj vám může udělat dobře. Obsahuje vitamíny skupiny B, a ty jsou užitečné pro každý lidský organismus. Samozřejmě postačí jedno malé :-)

Přečtěte si také:
Zdravé spaní – základ veselé mysli
Nervozita jako součást života?
Naučte se dýchat

Zaregistrujte se ZDARMA:
Tipy a triky na skvělé zdraví a dokonalou postavu

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info