eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Proč 80% z nás nevydrží cvičit

Líbí se mi, jak se po Silvestru v posilovně objeví nové tváře. Je to pro každého, kdo do posilovny chodí pravidelně několik let, příjemná změna. Kdo se také má na ty „staré tváře“ pořád koukat, že? Smutným faktem však zůstává, že ty nové tváře většinou vidím tak dva, maximálně tři měsíce. Poté z nějakého důvodu přestanou nováčci chodit. Proč tomu tak vlastně je? A jak je možné, že u dlouholetého sportování a pohybu skutečně zůstává jen 20% lidí? Pojďme se na ty důvody podívat:

1. Volíme si nevhodnou sportovní aktivitu

Naprosto typický jev například u powerjógy. Všichni na ni chtějí chodit, protože jóga je IN a hlavně je prospěšná nejen pro tělo, ale i pro ducha, kterého máme v dnešní době tak rozpolceného. A tak se na hodinách powerjógy potkáte s lidmi, kteří ale vůbec netouží po hlubším záměru skutečné jógy a neuvažují o jejím duchovním rozměru, který je u ní primární. Z hlediska zdravotního je samozřejmě powerjóga úžasná, avšak já osobně tvrdím, že pokud ji nemilujete v dimenzi celoživotního stylu, nikdy u ní dlouho nevydržíte. Stejně tak tomu je u jiných aktivit. Chodíme do posilovny, protože chceme mít velké svaly před kolegy, pevnější zadek před kolegyní. Ale nebaví nás to tam! A jak chcete dělat dlouhodobě něco, co vás nebaví? Vždyť danou aktivitu začnete dříve či později stejně nenávidět, stejně jako jídlo, do kterého byste se nutili každý den po několik let, i když vám nechutná.

2. Nemáme stanovené cíle, kterých chceme dosáhnout

Vždy, když půjdete cvičit, běhat nebo posilovat, vaše vlastní hlava musí vědět, proč danou aktivitu má dělat. Stejně tak jako když chodíte do práce – děláte to přece kvůli tomu, abyste například vydělali peníze, že? U sportovní aktivity to funguje úplně stejně. Musíte si stanovit krátkodobé i dlouhodobé cíle, kterých chcete danou aktivitou dosáhnout, ať již děláte cokoliv. Například, pokud běháte, zapište se na nějaký půl maraton nebo alespoň na 5km běh. Když chodíte do posilovny, odměňujte se za každých 5 kg dole atd. Když nebudete směřovat k nějakému bodu, ztratíte motivaci a přestanete prostě danou aktivitu dělat.

3. Nejsme ochotni platit za trenéry a poradce

Je mi vždy do pláče, když vidím, jak se v posilovně lidé dobrovolně ničí. Jak cviky provádí špatně, nemají ve cvičení systém a jejich trénink je tak totálně neefektivní. A kdyby jen to, navíc si zdravotně ubližují. Pokud sport či cvičení skutečně děláte rádi a chcete v něm něco dokázat, nešetřete a pracujte s těmi nejlepšími. Zaplaťte si alespoň ze začátku trenéra, který vám vše vysvětlí, ukáže techniku. Konzultujte vaši aktivitu s koučem, který vám může pomoci sestavit plán, sepíše s vámi vaše vlastní dohody, určí vhodné cíle apod.

4. Nemáme vyrovnaný životní styl

Náš život je jako na houpačce a když je dobré období, daří se i cvičení. Naše každodenní pohoda se však skládá nejen z výsledků naší práce v oblasti zdraví, ale i v oblasti práce, peněz a vztahů. A tak, když se nám v jedné z těchto oblastí nevede, můžeme počítat s poklesem naší nálady. Jen mi řekněte, když se budete rozvádět, dáte do vašeho tréninku plnou kapacitu? A když nebudete mít dostatek peněz, jak si zaplatíte ty nejlepší?

Zdravý životní styl bez pohybu, to je nemožná kombinace. Zdravá strava vám ke zdraví stačit nebude a tak vám nezbývá nic jiného, než se do nové aktivity pustit. Anebo oprášit tu starou, kterou jste sice dělali rádi, ale nějak to nevyšlo. Tak se zkuste u dalšího pokusu držet mých výše uvedených zásad, jistě vám ve vytrvání pomohou.

Přečtěte si také:
Ulevte si od nachlazení cvičením
Proč vlastně cvičíte?
Začínám s Powejógou

Zaregistrujte se ZDARMA:
Tipy na skvělé zdraví a dokonalou postavu

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info