eshop muj-kompas.cz

Nikola Šmorancová Pátá (dětská) nemoc

Jedná se o virové infekční onemocnění způsobené parovirem B19, postihuje většinou děti ve školním či předškolním  věku, ale může se někdy objevit i u dospělých jedinců.
Nemoc je vysoce nakažlivá, virus se přenáší kapénkami z dýchacích cest a stává se také možným nebezpečím u těhotných žen, kdy se může přenést na samotný plod. Ve vzácných případech může dojít i k potratu. Toto onemocnění se ale dá diagnostikovat ultrazvukovým vyšetřením, které vám na požádání provede váš ošetřující lékař.

Jak se pátá nemoc projevuje?

Počátek nemoci se vyznačuje zvýšenou teplotou, malátností či únavou.
Nejčastěji se pátá nemoc projevuje horečkou, zrudnutím tváře a následující vyrážkou na tváři, která se dále šíří přes trup až k dolním končetinám. Není třeba ale panikařit. Vyrážka na těle trvá přibližně týden a pak začne postupně ustupovat.
Pro lékaře je občas problém tuto nemoc diagnostikovat vzhledem k projevům nemoci. Stává se, že předepisují antibiotika bez toho, aby si ověřili, zdali se opravdu jedná o nemoc, kterou je vhodné léčit antibiotiky.

Proč se nemoc označuje jako „pátá“?

Nemoc je považována za pátou z šesti dětských nemocí projevujících se výsevem vyrážky a horečkou. Proto je označována jako pátá.

Jak lze pátou nemoc léčit?

Léčba nemoci není nikterak obtížná. Důležité je utlumit horečnaté stavy a nechat nemoc odeznít. Komplikace se však mohou objevit u jedinců se sníženou schopností imunity a krvetvorby, kdy může dojít k anémii (poruše tvorby červených krvinek).

Na co si dát u páté nemoci pozor?

Nemoc je zejména ve své první fázi vysoce nakažlivá, proto byste měli své dítě izolovat od okolí, abyste zabránili jejímu dalšímu šíření. Po prodělání nemoci je dítě vůči další nákaze imunní, tudíž se nemůže znovu nakazit.

Závěrem

Pokud je vaše dítě jinak zdravé, není třeba se obávat závažných komplikací. Imunita každého z nás je v dětství nejvíce pokoušena obzvlášť, když jsou děti v kolektivu, např. ve školce či zájmových kroužcích. Tělo si vytváří protilátky, aby ho jen tak něco nepřekvapilo. Jedná se o přirozený proces každého organismu, kterého se nemusíte obávat. Proto dávejte na sebe a na své děti pozor, avšak nehledejte na svém těle každý pupínek. Zbytečně se budete strachovat a přivodíte si tak více nepříjemností, které by ani nemusely být.

Přečtěte si také:
Jak pevné je vaše zdraví
Leukémie a její příznaky

Objednejte si:
„I ty se můžeš cítit dobře (motivační CD)“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info