eshop muj-kompas.cz

Jana Vašáková Müsli tyčinky – recenze

Müsli tyčinky mohou být dobrou svačinou jak pro děti, tak pro dospělé. Dodávají tělu potřebnou energii před sportem a jsou zdrojem cereálií. Pro svou vysokou energetickou hodnotu nejsou vhodné pro lidi s nadváhou a obezitou. Když si přečtete informace uvedené na obalu a zjistíte složení většiny müsli tyčinek, možná budete nemile překvapeni. Většina z nich je plná cukru a potravinových náhražek. Proto jsme vybrali čtyři müsli tyčinky, které seženete běžně v supermarketu a ohodnotili jsme je od 1 do 5 s tím, že 1 bod je nejméně a 5 bodů naopak nejvíce.

Tip: Pro müsli tyčinky platí stejné pravidlo jako pro kterékoliv jiné cereální výrobky. Aby byly lépe stravitelné, je zapotřebí je vždy po konzumaci řádně zapít vodou, nejlépe neperlivou a neochucenou.

Fit müsli šťavnatá (30 g)

Celkový počet bodů: 3
Kalorie /kJ: 108 kcal /452 kJ
Cena: 7,90 Kč

Obsah cukru: škrobový sirup – je formou sacharózy, tedy patří mezi disacharidy a běžně se používá pro výrobu müsli tyčinek. Sladidlo se u této tyčinky nachází hned na prvním místě složení, to znamená, že tvoří převážnou část celkového složení a laicky řečeno: je neuvěřitelně sladká.

Obsah ovesných a pšeničných vloček: 22 %
Obsah ovoce v sušené podobě: 26 %
Konzervační látky: oxid siřičitý (E 221) – se používá ke konzervaci výrobků obsahujících ovoce a zeleninu, je účinný proti bakteriím. Může vyvolávat alergické a astmatické reakce.

Naše hodnocení: tyčinka Fit müsli šťavnatá nabízí ideální poměr ovoce a cereálií. Škoda jen, že je ošetřena oxidem siřičitým a její chuť je příliš sladká.

Müsli tyčinka s jablky – albert Bio (30 g)

Celkový počet bodů: 4
Kalorie /kJ: 108 kcal /453 kJ
Cena: 11,90 Kč

Obsah ovesných a pšeničných vloček: výrobce neuvádí %, vzhledem k tomu, že se tato položka nachází na druhém místě ve složení, můžeme počítat cca. 20 %

Obsah ovoce v sušené podobě: 12,9 %

Konzervační látky: výrobce neuvádí

Obsah cukru: maltózový sirup – je forma glukózy, patří mezi monosacharidy. Ve složení se nachází hned na prvním místě, proto zastává v poměru k ostatním složkám největší procento.

Naše hodnocení: na to, že tato müsli tyčinka má na obalu logo Bio, ve složení nenaleznete přesné podíly jednotlivých surovin a tudíž se můžete jen domnívat, kolik procent která položka může mít. Plusem je obsah vlákniny 2,3 % a to, že z části je tyčinka doslazena rozinkami.

CORNY fruition s meruňkami a čokoládovou polevou

Celkový počet bodů: 3
Kalorie /kJ: 98 kcal /376 kJ
Cena: 7,90 Kč
Obsah pšeničné, rýžové a kukuřičné mouky a ovesné vločky: výrobce neuvádí %, v poměru k ovoci bude toto číslo zanedbatelné.

Obsah ovoce v sušené podobě: 40 %

Konzervační látky: emulgátor fosfatidy amonné (E 442) se běžně používá jako antioxidant do čokoládových a kakaových výrobků, nemá žádné nežádoucí účinky. Dále neškodný emulgátor patřící do skupiny tartaroglyceridů (E 471), který se mimo jiné přidává i do dětské výživy. A nakonec tzv. hodný uhličitan sodný (E 500) používající se jako kypřící prášek.

Obsah cukru: glukózový sirup, glukózo-fruktózový sirup, přírodní cukr v müsli tyčince a běžný rafinovaný cukr v čokoládové polevě.

Naše hodnocení: u CORNY frution s meruňkami a čokoládovou polevou je jednoznačně plusem podíl ovoce, škoda jen, že při výrobě použili z větší části mouku a ne celé vločky. Nenechte se zmást éčky, zde jsou neškodná.

Fly müsli s jahodami a jogurtovou polevou

Celkový počet bodů: 2
Kalorie /kJ: 85,8 kcal /360 kJ
Cena: 6,90 Kč
Obsah rýže, pšeničných, ovesných a kukuřičných vloček: 14 %
Obsah ovoce v sušené podobě: 14 %
Konzervační látky: sorbitol (E 420) – je ve skutečnosti sladký cukerný alkohol, zde slouží jako sladidlo, zvlhčovadlo, stabilizátor a zahušťovadlo.
Obsah cukru: škrobový sirup a invertní cukr v jogurtové polevě a v ovoci
Naše hodnocení: i když tyčinka Fly müsli s jahodami a jogurtovou polevou nabízí 4 cereálie, vitamín C a E, je příliš sladká a podíl ovocné složky je malý, z toho důvodu dostává 2 body.

Nestlé Fitness (23,5 g)


Celkový počet bodů: 4
Kalorie /kJ: 89 kcal /374 kJ
Cena: 8,90 Kč
Obsah celozrnné pšenice a rýže: 55 %
Obsah ovoce v sušené podobě: neobsahuje
Konzervační látky: fosforečnan sodný (E 339) – zde reguluje kyselost, je-li ho v potravině nadbytek, může narušit rovnováhu mezi vápníkem a fosforem v těle, proto je do této tyčinky přidáno cca. 170 mg vápníku navíc.
Obsah cukru: cukr, glukózový sirup, sirup z invertního cukru a sladový výtažek z ječmene
Naše hodnocení: Nestlé Fitness je obohacena o řadu vitamínů, především skupiny B a minerálních látek jako je např. vápník nebo železo. Naleznete zde vysoký poměr cereálií a přírodní antioxidant s obsahem tokoferolů (vitamínu E). Tato cereální tyčinka si zaslouží 4 body.

Náš tip – vítěz kategorie: Müsli tyčinka s jablky – albert Bio a Nestlé Fitness

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info