eshop muj-kompas.cz

Lenka Černá Jak se zbavit akné – 5 zlatých tipů

Akné patří mezi častá kožní onemocnění a setkáváme se s ním hlavně v období hormonálních změn jedince – v období puberty. Akné se však může objevit i v dospělém věku a může nám zkomplikovat nejen společenský život, ale také negativně ovlivnit naši náladu. Jak průzkumy ukazují, akné má vliv na naši psychickou pohodu a je častou příčinou deprese. Jedinci, které dlouhodobě sužuje akné, trpí depresivními stavy, nechtějí chodit mezi lidi a ztrácí vztah sami k sobě. V dnešním článku vám přinášíme 5 zlatých tipů jak se zbavit akné:

Tip # 1 – Kontrolujte svoji hladinu hormonů

Hormonální změny se týkají většinou žen a jsou spojené s menstruačním cyklem, užíváním antikoncepce, obdobím těhotenství a porodu. Hladina hormonů zodpovědných za vaši pleť se však může změnit i při změně váhy, působením stresu či únavy. Pokud u vás tedy vzniklo akné během výše zmíněných životních období, poraďte se se svým gynekologem a nechte si udělat hormonální rozbor. Zvýšená hladina hormonu testosteron je častou příčinou zhoršené kvality kůže a je prospěšné ji snížit (často pomocí antikoncepce).

Tip # 2 – Vyhněte se levným přípravkům v obchodech

Doopravdy si myslíte, že když si na pleť namažete krém či vodičku za padesát korun, vaše problémy ze dne na den zmizí? Reklama je mocný nástroj a bohužel v nás někdy vzbuzuje mylná očekávání. Navíc každé pleti vyhovuje jiný přípravek a ten „pro všechny“ zákonitě nemůže vyhovovat všem. Zajděte si raději k lékaři, který vám doporučí přípravky vhodné konkrétně pro vás, nebo si přečtěte více o akné v e-knize „Jak se zbavit akné“

Tip # 3 – Jezte lehkou a vyváženou stravu

I když dodnes nebylo vědecky dokázáno, že jídlo přímo ovlivňuje stav pleti, vztah mezi zdravou životosprávou a zdravím našeho těla je více než jasný. Pokud své tělo přetěžujeme, nemá tolik energie řešit další potíže. Naopak, pokud tělo nezatěžujeme, ponecháváme svému systému více energie pro léčbu a regeneraci.

Tip # 4 – Nehazardujte s váhou

Neustálé přibírání a ubírání na váze je smrtonosnou pastí pro vaši pleť. Vaše tělo potřebuje rovnováhu, aby bylo schopno zajistit rovnovážnou hladinu svých hormonů. Kromě toho se vystavujete vysokému riziku jo-jo efektu.

Tip # 5 – Nehrajte si na hrdiny

Mnozí z nás vyhledají odbornou pomoc až v momentě, kdy je nejhůře. Je však mnohem lepší začít s léčbou akné ve fází, kdy ještě nemáte po celém obličeji boláky. Najděte si takového lékaře, který vám vyhovuje, a  nebojte se za něj dát více peněz. Přece jen jde o vaše zdraví.

Více informací o tom, jak se zbavit akné, najdete v průvodci „Jak se zbavit akné“

 

Přečtěte si také:

Bylinky a jejich použití
Naučte se dýchat

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info