eshop muj-kompas.cz

Jana Vašáková Celozrnné sušenky – recenze

Jistě znáte reklamu s heslem: začněte den dobrou snídaní. I když my v redakci máme trošku jinou představu o zdravé snídani, pro někoho mohou být celozrnné sušenky řešením tzv. snídaně v běhu nebo do práce. V případě, že se pro tento způsob stravování rozhodnete, zvažte při nákupu celozrnných sušenek hned několik věcí. V první řadě obsah cereálií, cukru, všímejte si především kalorických hodnot a jaké konzervační látky sušenky obsahují.
Tip: Pro celozrnné sušenky platí stejné pravidlo jako pro kterékoliv jiné cereální výrobky. Aby byly lépe stravitelné, je zapotřebí je vždy po konzumaci řádně zapít vodou, nejlépe neperlivou a neochucenou.

OPAVIA – BeBe Dobré ráno (50 g)


Celkový počet bodů: 3
Kalorie /kJ na 1 sušenku (12,5 g): 56 kcal/234 kJ
Cena: 8,90 Kč
Obsah cukru: Bebe Dobré ráno obsahuje běžný rafinovaný cukr, v 1 sušence se nachází 8,6 g sacharidů, z toho 2,4 g cukru.
Obsah cereálií: největší podíl ve složení celého balení sušenek BeBe má pšeničná mouka (47,1%), dále pak celozrnné cereálie (19,3%), jež zastupují ovesné vločky, celozrnná pšeničná mouka, celozrnná ječná mouka a dále pak žitná mouka (4,6%).
Obsah vlákniny:1 sušenka obsahuje 0,5 g vlákniny
Konzervační látky: obsahuje kypřící látky hydrogenuhličitan amonný (E 503), hydrogenuhličitan sodný (E 500) a disforečnan disodný (E 450), které jsou v malém množství neškodné a jejich použití je běžné v pekárenském průmyslu. Emulgátory estery mono a diglyceridů (E 476) MK s kyselinou mono- a diacetylvinnou se používají ke zpomalování plísní a v omezeném množství nejsou prokázané nežádoucí účinky na lidský organismus.
Naše hodnocení: tyto celozrnné sušenky navíc obsahují sušené mléko, které v chuti cítíte, směs vitamínů a minerální látek, jež jsou ale v tomto poměru zanedbatelné.

SEDITA – ego fruits + cereal s čokoládovou polevou (50 g)


Celkový počet bodů: 3
Kalorie /kJ na 1 sušenku (16,6 g): 82 kcal/345 kJ
Cena: 8,90 Kč
Obsah cukru: jak v sušenkách, tak v čokoládové polevě se nachází rafinovaný cukr, dále pak glukózový sirup, v menší míře slouží jako sladidlo hrozinky a med. V 1 sušence naleznete 11,5 g sacharidů, z toho 5,8 g cukru.
Obsah cereálií: celkový obsah cereálií v balení sušenek ego je 42%, nachází se tam pšeničná a celozrnná pšeničná mouka, žitná a ječmenná mouka, ovesné vločky.
Obsah vlákniny: sušenka obsahuje cca. 1 g vlákniny
Konzervační látky: sušenky ego obsahují stejně jako BeBe Dobré ráno kypřící látky hydrogenuhličitan amonný (E 503) a sodný (E 500). Dále pak emulgátory fosfatidy amonné (E 442) působící jako antioxidant a polyglycerolpolyricin-oelát (E 476), které se přidávají do čokoládových polev, mohou být vyrobeny z živočišných tuků a nejsou prokázány negativní účinky na lidské zdraví.
Naše hodnocení: sušenky navíc obsahují kandovanou pomerančovou kůru, která jim dodává zajímavější, ale přebíjející chuť.

albert Quality – cereální sušenky s meruňkami (50 g)


Celkový počet bodů: 2
Kalorie /kJ na 1 sušenku (16,6 g): 84 kcal/353 kJ
Cena: 5,90 Kč
Obsah cukru: cereální sušenky obsahují rafinovaný cukr, glukózový sirup a v menší míře je oslazují sušené meruňky, v 1 sušence se nachází přibližně 10,2 g sacharidů, přesný obsah cukru výrobce neuvádí.
Obsah cereálií: přesné množství cereálií výrobce neuvádí, na prvním místě ve složení se nachází pšeničná mouka, ovesné vločky a sušené otruby.
Obsah vlákniny: výrobce neuvádí
Konzervační látky: tyto cereální sušenky obsahují stejně jako ty dvě předešlé kypřící látky hydrogenuhličitan amonný (E 503) a sodný (E 500).
Naše hodnocení: ve složení dále naleznete strouhaný kokos, sušené mléko, a zcela překvapivě extrakt z oregana. Sušenky chutnají po meruňkách, jinak jsou mdlé a necítíte v nich cereálie, pouze mouku.

Pravé cereální sušenky – polomáčené (75 g)


Celkový počet bodů: 3
Kalorie /kJ na 1 sušenku (8,3 g): 41 kcal/171 kJ
Cena: 10,90 Kč
Obsah cukru: polomáčené cereální sušenky obsahují z větší části rafinovaný cukr, dále pak sladový výtažek a přibližně ze 2% třtinový cukr, celkový energetický obsah sacharidů tvoří cca 44% na 75 g.
Obsah cereálií: přesné množství cereálií výrobce neuvádí, nejvíce z cereálií obsahují sušenky pšeničnou mouku, v menší míře pak ovesné vločky, celozrnnou pšeničnou mouku, kukuřičnou mouku a sezam.
Obsah vlákniny: výrobce neuvádí
Konzervační látky: tyto cereální sušenky obsahují stejné kypřící látky jako ostatní sušenky hydrogenuhličitan amonný (E 503) a sodný (E 500). Dále pak emulgátor esterů mono a diglyceridů (E 476) mastných kyselin a umělou aromatickou látku ethylvanilin.
Naše hodnocení: poleva je vytvořena z hořké čokolády, proto nejsou sušenky tolik sladké. Navíc je zde viditelný obsah sezamu a hodnotíme i snahu přidat třtinový cukr.

Emco – mysli na zdraví (60 g)


Celkový počet bodů: 4
Kalorie /kJ na 1 sušenku (10 g): 45 kcal/190 kJ
Cena: 10,90 Kč
Obsah cukru: mysli sušenky obsahují rafinovaný cukr, v 1 sušence se nachází cca. 6 g sacharidů, z toho 2 g cukru.
Obsah cereálií: na prvním místě ve složení jsou uvedené ovesné vločky (40%), v menší míře pak pšeničná mouka, pšeničné otruby.
Obsah vlákniny: na 1 sušenku 0,8 g vlákniny
Konzervační látky: tyto čokoládové cereální sušenky obsahují stejné kypřící látky jako ostatní sušenky hydrogenuhličitan amonný (E 503) a sodný (E 500). Dále pak antioxidant askorbylpalmitát (E 304) přidávající se běžně do pekárenských výrobků a nemají nežádoucí účinky.
Naše hodnocení: mysli sušenky obsahují relativně vysoké procento cereálií, navíc nejsou příliš sladké.

Náš tip – vítěz kategorie: Emco – mysli na zdraví

Další recenze:
Rostlinné tuky
Ovocné šťávy
Kečupy

Stáhněte si:
E-kniha „Nejlepší dietní jídelníčky“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info