eshop muj-kompas.cz

Jana Vašáková Bolesti v krku

Vrací se vám neustále bolesti v krku? Nevíte si s nimi rady? Nezoufejte. I tahle záležitost se dá řešit. V první řadě je dobré si uvědomit, že bolest v krku není sama o sobě nemoc, jedná se o signalizaci, že něco není v pořádku. Jakmile se doslova dopídíte příčiny, léčba už bude hračkou.

Příčiny bolesti v krku

Nejčastější příčinou bolesti v krku jsou viry vyvolané nachlazením, v menší míře pak bakterie, především beta-hemolytické streptokoky skupiny A. Na vině mohou být také plísně a alergeny různého druhu. A v neposlední řadě stres a únava, znečištěné ovzduší, suchý vzduch nebo tabákový kouř.

Příznaky bolesti v krku a při polykání

Mezi první klasické příznaky bolesti v krku patří zarudnutí, pálení a pichlavá bolest vystřelující až do uší. Následuje obtížné a bolestivé polykání, takový ten pocit, že máte knedlík v krku, chrapot a zvětšené krční uzliny. Při virové infekci bývá napadena sliznice v hrdle, bolest v krku rychle přichází a při správné léčbě stejně tak rychle odchází. S bakteriemi je to mnohem těžší, bolesti v krku jsou mnohem silnější, doprovází je ono bolestivé polykání a vysoké teploty. V případě alergie je příčinou bolesti v krku tvorba většího množství hlenu a otoku sliznic.

Domácí léčba bolesti v krku

Pocítíte-li první příznaky bolesti v krku, vyzkoušejte nejdříve přírodní léčbu. Ta funguje na principu posílení imunitního systému, zklidňuje zanícenou tkáň a zmírňuje bolest. Nejdříve ze všeho si zvyšte dávku vitamínu C na 500 mg dvakrát denně, který působí příznivě na infekci horních cest dýchacích a snižuje tvorbu zánětlivých protilátek u alergiků. Naleznete jej především v citrusových plodech jako je citrón, pomeranč nebo grep. Antivirové a antibakteriální vlastnosti má také česnek, cibule nebo echinacea. Účinné jsou i kloktadla z šalvěje nebo heřmánku, pastilky s obsahem zinku nebo čaj z amerického jilmu.

Osvědčené tipy na léčbu bolesti v krku

• Pijte dostatek teplých nápojů, ideální je heřmánkový čaj nebo slabý černý nebo zelený čaj s citrónem a medem.
• Zázrak dokáže i domácí kuřecí vývar se zeleninou.
• Babičky doporučují pít šťávu z nakrájené cibule smíchané s medem a Priesnitzův obklad, přesněji studený vlhký obklad, přes něj igelit a navrch suchý šátek.
• Kloktejte několikrát denně bylinkové odvary a cucejte zinkové pastilky.
• Buďte v teple a v klidu.
• Nechoďte do zakouřené místnosti.
• V noci větrejte a používejte zvlhčovač vzduchu.

Léčba bolesti v krku u lékaře

V případě, že bolest v krku trvá déle než jeden týden, neodchází a je čím dál tím horší, máte-li vysokou teplotu, polykací obtíže a vyrážku, je na čase změnit léčbu. S tím vám nejlépe pomůže praktický lékař. Zjistí příčinu a předepíše léky. Jedná-li se o bakteriální onemocnění, antibiotika vás s velkou pravděpodobností neminou. Po ukončení léčby nezapomeňte alespoň po stejnou dobu, jako jste brali antibiotika, užívat probiotika na posílení střevní flóry, tedy i imunitního systému.

Přečtěte si také:
Alkoholismus žen
Bolesti zad
Zánět močových cest

Stáhněte si:
E-kniha „Jak zhubnout jednou provždy“
E-kniha „E-kniha „Nejlepší dietní jídelníčky“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Sdílet na Facebooku

Kurzy

7 největších omylů při hubnutí
Vyhněte se jim pomocí našeho týdenního emailového kurzu ZDARMA.

Knihy

Jak se hubne v Čechách

Lenka Černá vydala spolu s Petrem Havlíčkem a dalšími odborníky praktickou příručku o hubnutí, výživě a pohybu. Můžete si ji nyní objednat na našem eshopu Školy pro Ženy.

Jak zhubnout

Zbavte se přebytečných kil pomocí průvodce hubnutím, který sestavili přední odborníci.

Kvasinková infekce
Zkušení lékaři a nutriční poradci pro vás sestavili jedinečný program, který vám pomůže se definitivně zbavit kvasinkové infekce.

CD a DVD

CD Restart vašeho života 

Objevte sami sebe a restartujte svůj život s Lenkou Černou.

CD Vytvořte si harmonický vztah 

Chcete mít šťastné partnerství? Kateřina Matláková vám s ním pomůže.

DVD Generální úklid života

Udělejte si ve svém životě pořádek pomocí praktického návodu.

DVD Dokonalé zdraví

Najděte cestu ke zdraví pohodovou cestou.

CD Jak přežít rozvod
Zvládněte rozvod manželství bez psychické újmy!

CD Hubněte s hlavou

Zhubněte konečně díky práci s vlastní psychikou! Hubnutí začíná ve vaší hlavě!

MEZDRAVI.CZ – zdraví, hubnutí, dieta, cviky, relaxace, krása

Copyright © 2016 MindCorp s.r.o. | Škola pro Ženy.cz | LenkaCerna.cz | Emocni-rovnice.com | Manzelska-poradna.info